| Chipset | 1151 |
| Chipset | 4nm Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 |
| Chipset | 6 nm |
| Chipset | AMD Integrated |
| Chipset | AMD Integrated SoC |
| Chipset | Apple A11 Bionic |
| Chipset | Apple A12 Bionic |
| Chipset | Apple A13 Bionic |
| Chipset | Apple A14 Bionic |
| Chipset | Apple A15 Bionic |
| Chipset | Apple A16 Bionic |
| Chipset | Apple A17 Pro |
| Chipset | Apple A18 |
| Chipset | Apple A19 |
| Chipset | Apple A19 Pro |
| Chipset | Apple M2 |
| Chipset | Google Tensor G2 |
| Chipset | Google Tensor G3 |
| Chipset | Google Tensor G4 |
| Chipset | H61 |
| Chipset | HiSilicon Kirin 8000 |
| Chipset | HiSilicon Kirin 9000S |
| Chipset | HiSilicon Kirin 9010 |
| Chipset | HiSilicon Kirin 9020 |
| Chipset | HiSilicon Kirin 955 |
| Chipset | HiSilicon Kirin 980 |
| Chipset | Intel Atom Z2560 |
| Chipset | Intel Atom Z3580 |
| Chipset | Intel HM65 Express |
| Chipset | Intel HM67 Express |
| Chipset | Intel HM76 Express |
| Chipset | Intel HM77 Express |
| Chipset | Intel HM86 Express |
| Chipset | Intel HM87 Express |
| Chipset | Intel Integrated SoC |
| Chipset | Intel QM67 Express |
| Chipset | Intel® B460 |
| Chipset | MediaTek |
| Chipset | MediaTek Dimensity 1080 MT6877V |
| Chipset | MediaTek Dimensity 1300 MT6893 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 6020 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 6020 MT6833 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 6080 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 6080 MT6833 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 6100 Plus |
| Chipset | MediaTek Dimensity 6300 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 6300 Energy |
| Chipset | MediaTek Dimensity 6400 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 6400 Max |
| Chipset | MediaTek Dimensity 6400 MT6835 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7020 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7025 Antutu Score: Close to 500k |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7025 Ultra |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7025 Ultra MT6855 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7030 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7050 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7050 MT6877 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7200 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7200 MT6886 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7200 Pro MT6886 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7300 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7300 Energy |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7300 Max MT6878 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7300 Pro |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7300 Ultimate |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7300 Ultimate MT6878 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7300 Ultra |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7360 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7400 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7400X |
| Chipset | MediaTek Dimensity 8020 MT6891Z |
| Chipset | MediaTek Dimensity 8050 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 8050 MT6893 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 8100 Max |
| Chipset | MediaTek Dimensity 8100 MT6895Z |
| Chipset | MediaTek Dimensity 8200 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 8200 MT6896Z |
| Chipset | MediaTek Dimensity 8200 Ultimate |
| Chipset | MediaTek Dimensity 8300 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 8350 Extreme Edition |
| Chipset | MediaTek Dimensity 8350 MT6897 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 8350 Ultimate |
| Chipset | MediaTek Dimensity 8350 Ultra |
| Chipset | MediaTek Dimensity 8400 Max |
| Chipset | MediaTek Dimensity 8400 Ultra |
| Chipset | MediaTek Dimensity 8450 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 900 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 900 MT6877 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 9000 MT6893 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 9000 MT6983 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 9000 Plus |
| Chipset | MediaTek Dimensity 9200 Plus |
| Chipset | MediaTek Dimensity 9300 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 9300 Plus |
| Chipset | MediaTek Dimensity 9300 Plus MT6989 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 9400 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 9400 Plus |
| Chipset | MediaTek Dimensity 9400e |
| Chipset | MediaTek Dimensity 9500 |
| Chipset | MediaTek Helio G35 |
| Chipset | MediaTek Helio G36 |
| Chipset | MediaTek Helio G37 |
| Chipset | MediaTek Helio G50 |
| Chipset | MediaTek Helio G80 |
| Chipset | MediaTek Helio G81 |
| Chipset | MediaTek Helio G85 |
| Chipset | MediaTek Helio G88 |
| Chipset | MediaTek Helio G91 |
| Chipset | MediaTek Helio G95 |
| Chipset | MediaTek Helio G96 |
| Chipset | MediaTek Helio G99 |
| Chipset | MediaTek Helio P22T |
| Chipset | MediaTek Helio P35 |
| Chipset | MediaTek Integrated SoC |
| Chipset | MediaTek MT8768 |
| Chipset | Mobile Intel HM470 Express Chipsets |
| Chipset | Octa core (2.6 GHz, Quad core, Cortex A78 + 2 GHz, Quad core, Cortex A55) |
| Chipset | Octa core (2.8 GHz, Dual core, Cortex A715 + 2 GHz, Hexa Core, Cortex A510) |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 215 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 4 Gen 1 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 Accelerated Edition |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 430 MSM8937 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 460 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 480 Plus |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 4s Gen 2 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 SM6450 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 636 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 680 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 685 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 695 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 6s Gen 3 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 6s Gen 3 SM6375 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 SM7550 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 SM7750-AB |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 7 Plus Gen 2 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 7 Plus Gen 3 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 710 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 750G |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 765G |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 768G |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 778G |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 782G |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2 SM7435 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 SM8850-AC |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 SM8650 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 835 MSM8998 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 855 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 855 Plus |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 865 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 870 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 888 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 888 Plus |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8s Gen 4 |
| Chipset | Samsung Exynos 1280 |
| Chipset | Samsung Exynos 1330 |
| Chipset | Samsung Exynos 1380 |
| Chipset | Samsung Exynos 1480 |
| Chipset | Samsung Exynos 1580 |
| Chipset | Samsung Exynos 2100 |
| Chipset | Samsung Exynos 2200 |
| Chipset | Samsung Exynos 2400e |
| Chipset | Unisoc SC9863A1 |
| Chipset | Unisoc T107 |
| Chipset | Unisoc T127 |
| Chipset | Unisoc T603 |
| Chipset | Unisoc T606 |
| Chipset | Unisoc T610 |
| Chipset | Unisoc T612 |
| Chipset | Unisoc T616 |
| Chipset | Unisoc T7100 |
| Chipset | Unisoc T7250 |
| Chipset | Unisoc T760 |
| Processor | Samsung Exynos 1330 |
| Architecture | 64 bit |
| Fabrication | 5 nm |
| Graphics | Mali-G68 MP2 |
| Ram | 4 GB RAM + 128 GB 6 GB RAM + 128 GB 8 GB RAM + 128 GB |
| RAM Type | LPDDR4X |
There are no reviews yet.